«Щороку в Україні трапляється близько 150 тис інсультів і понад 100 тис людей помирають від інсульту та інших порушень кровотоку в мозку. Більшість людей, які вижили після інсульту, протягом усього життя страждають від його фізичних, когнітивних, психічних та соціально-економічних наслідків, що зумовлює величезний тягар цієї хвороби для сімей, громад та держави» – МОЗ України.

Задля зниження захворюваності, інвалідізації та смертності від інсульту необхідно вдосконалюватись, аби на найвищому рівні надавати медичну допомогу населенню.

27-28 лютого 2020 року у м. Дніпро відбувся тренінг від Angels Initiative «Angels Day»(Ініціатива Енжелс), в якому взяли участь лікарі з різних областей України, серед яких були і лікарі-неврологи та анестезіологи Чернігівської міської лікарні #3. Основною метою заходу було обговорення проблематики інсульту та покращення надання медичної допомоги пацієнтам з цим захворюванням.

Протягом двох днів учасники мали змогу дізнатися більше про нові клінічні настанови та шляхи їх впровадження в практику, вдосконалили навик інтерпретації нейровізуалізації при мозковому інсульті, відпрацювали алгоритм дій в найгостріший період інсульту, пройшли тренінг за шкалою NIHSS та прийняли участь у симуляції. Було приділено увагу діям медичних сестер в інсультних відділеннях, а також регістру RES-Q в Україні.

На тренінг також були запрошені представники міністерства охорони здоров’я України Денис Соболь та Олександр Данилюк, які розповіли про основні напрямки реформи медичної галузі.

Отриманий досвід буде використаний в щоденній роботі.